technologie bezwykopowe

Horyzontalne przewierty sterowane (inaczej wiercenia kierunkowe) są coraz bardziej popularne ze względu na ich proekologiczny charakter. Pozwalają na bezwykopowe wykonanie instalacji pod różnego rodzaju przeszkodami występującymi w terenie. Pozwalają zarówno bezkolizyjnie ominąć drogi, tory kolejowe, rowy melioracyjne, rzeki, jak również istniejącą infrastrukturę podziemną w postaci sieci gazowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej itp.

przewiertZe względów przyrodniczych stosuje się je również w obrębie drzew, co eliminuje konieczność ich wycinki oraz zapobiega uszkodzeniu ich stanów korzeniowych. Główną zaletą przewiertów horyzontalnych jest oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu do tradycyjnych robót odkrywkowych. Nie powoduje konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z odtworzeniem nawierzchni, wprowadzeniem ograniczeń w ruchu komunikacyjnym oraz ingerencji w środowisko.

Przeciski są najbardziej rozpowszechnioną metodą wykonywania bezwykopowych przejść pod różnymi przeszkodami. Są to technologie prostoliniowe stosowane na krótkich dystansach przy zachowaniu odpowiednich warunków gruntowych.

wiercenia w gruntachtechniki bezwykopoweprzewierty-doradztwo

Technologia - przewierty

Technologię wykonania przewiertów sterowanych dzieli się na kilka etapów:

Etap I - polega na wykonaniu otworu pilotażowego, podczas którego możliwe jest sterowanie urządzeniem i wykonanie otworu na podstawie założonych obliczeń.

Etap II - po wykonaniu otworu pilotażowego, instaluje się głowicę tzw. „rozwiertak” w celu powiększenia średnicy wykonanego kanału. W zależności od stosowanych średnic instalowanych rur czy kabli oraz panujących warunków gruntowo-wodnych etap ten może być powtarzany z zastosowaniem głowic o różnych wielkościach.

Etap III – wciąganie rur/kabli w przygotowanym kanale. Niezbędnym elementem wykonywania przewiertów jest płuczka, stanowiąca roztwór bentonitu z wodą. Służy ona do zmniejszania tarcia w trakcie wciągania rur, chłodzenia sondy umieszczonej w pilocie oraz stabilizacji wykonywanego otworu. Jest to preparat obojętny dla środowiska naturalnego.

Technologia - przeciski

Przeciski prostoliniowe – w porównaniu do przewiertów sterowanych wykonuje się na krótkich dystansach, szczególnie w miejscach, w których występuje słabe uzbrojenie terenu. Są również alternatywą w sytuacji, kiedy nie ma dostatecznie miejsca na ustawienie wiertnicy.

Przewierty bezkolizyjne

Przewierty cena, podziemny przepust, przeciski kret

Przeciski, przepusty, przepusty drogowe, przepusty kolejowe, przepust pod rzeką, przepust pod ciekiem

Wykonanie przecisku (przepustu) polega na wykonaniu komór przeciskowych i umieszczeniu w jednej z nich urządzenia tzw. „kreta”, który po odpowiednim wypoziomowaniu wprowadzany jest w grunt za pomocą sprężonego powietrza. W przeciwieństwie do przewiertu nie ma możliwości sterowania „kretem” i zmiany kierunku wykonania przecisku po jego rozpoczęciu, przy czym wciąganie rur odbywa się razem z urządzeniem przeciskowym.

Możliwości

Posiadamy wiedzę techniczną i sprzęt do wykonywania kompleksowych usług wykonania przewiertów i przecisków wraz z umieszczeniem rur, kabli i ich zgrzewania. Wykonujemy przewierty o długości do 120m i średnicy do 350mm.

Wiertnica Vermeer D9x13 Seria III

Horyzontalne wiercenia kierunkowe, maszyny do przewiertów

Dane techniczne:

  • Siła pchania: 4082 kg
  • Siła ciągnięcia: 408 2kg
  • Maksymalny moment obrotowy – 1762 Nm
  • Maksymalna prędkość obrotowa – 190 obr/min
  • System płuczkowy
  • Przepływ maksymalny: 56,78 l/min
  • Ciśnienie maksymalne: 51,71 bar

 

Wyposażona w:

  • Pompa płuczkowa o wydatku 56,7 l/min (15 gal/min) z regulatorem przepływu i ciśnieniu maks. 51 bar
  • Silnik diesel’a japońskiej firmy Kubota V1505T4i – 47 KM
  • Dwa niezależne świdry kotwiące zabudowane na maszynie
  • Imadła hydrauliczne do skręcania i rozkręcania żerdzi
  • Podwozie na gąsienicach gumowych, rozsuwanych
  • System ostrzegający o wystąpieniu kolizji z sieciami pod napięciem
  • Hydrauliczny zawór kulowy odcinający
  • Żerdzie Firestick®I, kute z jednego kawałku, długość 1 szt.=1,83 m, średnica=1,66”, liczba=50 szt. (razem 91 metrów), każda żerdź poddana kontroli z własnym numerem seryjnym
  • Centralne smarowanie gwintów żerdzi
  • System podawania płynu przeciwzamarzającego na maszynie

 

Dlaczego TELSAT?

Cena


Każdy przewiert wyceniamy indywidualnie w zależności od potrzeb naszych Klientów.

Gwarantujemy wysoką jakość usług


Posiadamy praktyczne doświadczenie w wykonywaniu horyzontalnych przewiertów sterowanych oraz przecisków potwierdzone odpowiednimi referencjami naszych Klientów.
Kompleksowa obsługa

Zarządzamy projektem od początku do końca

Każdy przewiert poprzedzony jest wizją terenową i analizą dokumentacji projektowej. Doradzamy przy wyborze odpowiedniej technologii oraz optymalnego wariantu wykonania. Sporządzamy wymaganą dokumentację powykonawczą.
Zgrzewanie rur, zgrzewanie rur z rejestracją 125, fi 110, zgrzewanie rur 160, zgrzewanie rur PCV 50

Zgrzewanie rur


Dysponujemy nowym sprzętem i świadczymy usługi zgrzewania rur RHDPE do kanałów technologicznych.
Projektowanie, przejścia pod przeszkodami terenowymi, projekty przewiertów

Projektowanie


Świadczymy również usługi projektowania przejść pod przeszkodami terenowymi, kanałów technologicznych i doradzamy przy doborze odpowiednich rozwiązań na etapie prac przygotowawczo-koncepcyjnych. Nie masz czasu na przygotowanie stosownych dokumentacji i pozwoleń?
Czas

Czas


Posiadamy wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu i nadzorowaniu procesów inwestycyjnych, uzyskiwaniu decyzji administracyjnych, zgód i pozwoleń. Nasz wykwalifikowany zespół projektowy wykona odpowiednią dokumentację i uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia-innymi słowy wszystko wykonamy za Ciebie!

Przygotowanie oferty

Zapytanie ofertowe Zapytanie ofertowe, wizja terenowa, analiza dokumentacji - etap wstępny
Każde zapytanie jest starannie przez nas analizowane. Dokonujemy wizji terenowej, pomiarów niwelacji i sprawdzenia istniejącego uzbrojenia terenu. Analizujemy szczegółowo dokumentację projektową.

Koncepcja Przygotowanie rozwiązania technicznego
Nasi specjaliści przygotują optymalne rozwiązanie w zależności od zakresu indywidualnych potrzeb Klienta i wniosków z etapu wstępnego.

Oferta Przygotowanie propozycji dla klienta i jej akceptacja
Przedstawienie oferty rzeczowofinansowej wraz z terminem wykonania i warunkami usługi.

Realizacja Prace instalacyjno-budowlane
W ciągu uzgodnionego czasu instalacja będzie gotowa.

 

Co nas wyróżnia

 

  • Ryzyko jest po naszej stronie. To my odpowiadamy za realizację zlecenia i wystąpienie ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu.
  • Starannie przygotowujemy się do każdego procesu, aby zminimalizować możliwości wystąpienia awarii.
  • Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.
  • Wykonujemy usługi kompleksowo od A do Z.

 

Obszar działania

Obszar działania, wykonane bezwykopowo, bezwykopowe Kołobrzeg, przyłącza bezwykopowe Trzebiatów, przewierty Golczewo, przeciski kamień Pomorski, Wolin, Białogard, Świdwin, Resko, Karlino, Koszalin, Stargard

Zasięg naszych usług jest szeroki. Wykonujemy przewierty i przeciski w całej Polsce, choć naszym docelowym obszarem są województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, pomorskie. Nasza główna siedziba znajduje się w Gryficach, co stanowi centralny punkt do wykonywania bezinwazyjnych technologii w rejonach miejscowości takich jak: Nowogard, Goleniów, Płoty, Kołobrzeg, Trzebiatów, Golczewo, kamień Pom., Wolin, Białogard, Świdwin, Karlino, Stargard, Szczecin i Koszalin.

Cennik

Poniżej przestawiamy ogólny cennik dla przewiertów sterowanych.
* podane ceny są cenami netto i dotyczą 1 mb wykonania przewiertu,
* mogą ulec zmianie w zależności od warunków geologicznych i długości przewiertu,
* podane ceny mają charakter poglądowy, każdy przewiert wyceniany jest indywidualnie.

Średnica rury
[mm]
Cena
[zł/mb]
Φ110 70-90
Φ110 90-110
Φ125 100-125
Φ140 120-140
Φ160 140-160
Φ180 w-g wyceny indywidualnej
Φ200 w-g wyceny indywidualnej
Φ225 w-g wyceny indywidualnej
Φ250 w-g wyceny indywidualnej
Φ280 w-g wyceny indywidualnej
Φ315 w-g wyceny indywidualnej